• Wrzesień 2019
  P W Ś C P S N
  « Mar    
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  30  
  • Islandia – kraina gejzerów

   Islandia – kraina gejzerów

   Islandia jest niewątpliwie wspaniałym miejscem na wakacyjną wycieczkę. Ta położona daleko na północ wyspa ma wiele walorów nie tylko kulturowych i architektonicznych. Dużą część Islandii zajmują tereny górzyste oraz lodowce, które można zwiedzać bez względu na porę roku. Zdecydowanie największą atrakcją wyspy są aktywne wciąż wulkany między innymi Heklę, Katlę i Aksję. Po zwiedzaniu zabytków …
  • Sport a turystyka

   Sport a turystyka

   Impreza sportowa zasadniczo bardzo znacząco wpływa również na branżę turystyczną. Wiąże się ona bowiem z przyjazdem w dane miejsce pewnej grupy sportowców, jak również i sporej grupy kibiców. Nie da się zatem ukryć, że takie imprezy jak mistrzostwa danego kontynentu, mistrzostwa świata, igrzyska olimpijskie generują dla branży turystycznej bardzo pokaźne dochody. W szczególności można tak …
 • Postępowanie medyczne u osób z nietrzymaniem moczu

  Osoby, u których występuje problem z nietrzymaniem moczu muszą być poddawane odpowiedniemu postępowaniu medycznemu. Dzieje się tak dlatego, że wśród nietrzymania moczu przyczyn znajduje się wiele chorób neurologicznych i urologicznych oraz takich chorób, które w swoim przebiegu osłabiają działanie pęcherza moczowego. Dlatego osoby zgłaszające się z problemem nietrzymania moczu do lekarza muszą najpierw przejść odpowiednie badania, a następnie zostać poddane skutecznemu leczeniu. Przez cały okres jego prowadzenia będą one musiały sięgać po odpowiednie środki higieniczne, które będą im pozwalały na zapobieganie wystąpieniu krępujących sytuacji.

  Odpowiedniego wsparcia potrzebują także kobiety, u których występuje nietrzymanie moczu w ciąży (http://tena.pl/kobiety/centrum-informacyjne/przyczyny-nietrzymania-moczu). Zdarza się bowiem, że kobiety w czasie ciąży muszą radzić sobie z bardzo dużymi zmianami zachodzącymi w organizmie, które sprawiają, iż ich pęcherz moczowy przestaje sprawnie funkcjonować. Wobec tego co jakiś czas popuszczają mocz i nie są w stanie zapobiegać takiemu stanowi rzeczy.

  Jeszcze większym problemem jest nietrzymanie moczu po porodzie. Dzieje się tak dlatego, że tego rodzaju nietrzymanie moczu może występować u kobiet przez wiele lat i stale się pogłębiać. Kobietom pozostaje więc tylko sięganie po odpowiednie środki higieniczne i poddawanie się zabiegom ginekologicznym i urologicznym. Po takich interwencjach są w stanie bardziej kontrolować swoje odruchy fizjologiczne i zapobiegać występowaniu kolejnych problemów.

  Comments are closed.