• Czerwiec 2019
  P W Ś C P S N
  « Mar    
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  • Wędrówka, a nie spacer

   Wędrówka, a nie spacer

   Wyjście w góry zasadniczo wiąże się ze wspinaczką. Jedną z podstawowych kwestii, jaka powinna towarzyszyć każdej górskiej wyprawie, jest odpowiednie wyposażenie turysty. Niewątpliwie bowiem od tego elementu zależy zarówno wygoda wędrówki jak również i bezpieczeństwo. I nie ma tu mowy jedynie o wyprawach wysokogórskich, gdzie potrzeba jest wysoce specjalistycznego sprzętu. Mowa o krótkich, jednodniowych wycieczkach. …
  • Mazury – kraina jezior

   Mazury – kraina jezior

   W letnie upały z chęcią szukamy możliwości nad wodnymi akwenami. Polska ma nie tylko dostęp do Morza Bałtyckiego, ale również posiada jeden z największych cudów Europy, czyli Mazury. Kraina ta położona w północnej części naszego kraju słynie przede wszystkim z wielu akwenów wodnych. Tak zwana kraina tysiąca jezior, co roku przyciąga setki tysięcy turystów, którzy …
 • Postępowanie medyczne u osób z nietrzymaniem moczu

  Osoby, u których występuje problem z nietrzymaniem moczu muszą być poddawane odpowiedniemu postępowaniu medycznemu. Dzieje się tak dlatego, że wśród nietrzymania moczu przyczyn znajduje się wiele chorób neurologicznych i urologicznych oraz takich chorób, które w swoim przebiegu osłabiają działanie pęcherza moczowego. Dlatego osoby zgłaszające się z problemem nietrzymania moczu do lekarza muszą najpierw przejść odpowiednie badania, a następnie zostać poddane skutecznemu leczeniu. Przez cały okres jego prowadzenia będą one musiały sięgać po odpowiednie środki higieniczne, które będą im pozwalały na zapobieganie wystąpieniu krępujących sytuacji.

  Odpowiedniego wsparcia potrzebują także kobiety, u których występuje nietrzymanie moczu w ciąży (http://tena.pl/kobiety/centrum-informacyjne/przyczyny-nietrzymania-moczu). Zdarza się bowiem, że kobiety w czasie ciąży muszą radzić sobie z bardzo dużymi zmianami zachodzącymi w organizmie, które sprawiają, iż ich pęcherz moczowy przestaje sprawnie funkcjonować. Wobec tego co jakiś czas popuszczają mocz i nie są w stanie zapobiegać takiemu stanowi rzeczy.

  Jeszcze większym problemem jest nietrzymanie moczu po porodzie. Dzieje się tak dlatego, że tego rodzaju nietrzymanie moczu może występować u kobiet przez wiele lat i stale się pogłębiać. Kobietom pozostaje więc tylko sięganie po odpowiednie środki higieniczne i poddawanie się zabiegom ginekologicznym i urologicznym. Po takich interwencjach są w stanie bardziej kontrolować swoje odruchy fizjologiczne i zapobiegać występowaniu kolejnych problemów.

  Comments are closed.