• Maj 2019
  P W Ś C P S N
  « Mar    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
  • Jak tanio zwiedzić egzotyczne miejsca?

   Jak tanio zwiedzić egzotyczne miejsca?

   Każdy z nas pragnie zwiedzić wyjątkowe oraz egzotyczne miejsca i nie ma w tym nic dziwnego, albowiem są one naprawdę bardzo ciekawe. Jednakże zdajemy sobie sprawę, iż takie podróże są bardzo drogie. Nie zawsze nas stać, więc na takie wycieczki a tym samym pozostają one w strefie naszych marzeń oraz rojeń. Jak więc udać się …
  • Nie tylko góry

   Nie tylko góry

   Jeśli ktoś myśli, że pieszo można wędrować jedynie po górach, to na pewno się myli. Piesza turystyka jest popularna nie tylko na wysokościach, ale również na terenach nizinnych. Owszem, jak najbardziej można powiedzieć, że to głównie na terenach górskich jest ona skoncentrowana, ale niemniej na pewno nie jest ograniczona jedynie do gór. Na terenach nizinnych …
 • Pylenie roślin

  Jest na świecie wiele niebezpiecznych roślin, które mogą zagrozić naszemu życiu. Niektóre nawet wyglądają tak niewinnie, że nie jesteśmy sobie tego w stanie nawet wyobrazić. Barszcz Sosnowskiego, o którym w ostatnich latach jest tak głośno, to nie jedyna roślina, która może być niebezpieczna. Dlatego właśnie powstała mapa pyleń.

  Kalendarz pyleń jest dla alergików tak ważny, jak dla innych ludzi tlen czy woda. Bez niego trudno takiej osobie wyjść spokojnie z domu, aby nie mieć problemu z zatkanym nosem czy też łzawiącymi oczami. W najgorszych przypadkach może dojść nawet do długotrwałej hospitalizacji. Jeśli  w nieodpowiednim momencie roku alergik zacznie biegać, a co za tym idzie zacznie potrzebować dużo więcej tlenu, może dojść do tego, że zamiast poprawić stan swojego zdrowia, znacznie go pogorszy. Pylenie roślin może być zabójcze dla osób, które w dzieciństwie miały wielkie problemy z odpornością. Takie zmiany mogą wynikać nie tylko ze złego trybu życia, ale również ze względu na obciążenia genetycznie. Jeśli nasze genomy są obciążone, to warto, aby kalendarz pylenia, był powieszony w widocznym miejscu w naszym mieszkaniu – najlepiej przy drzwiach wyjściowych, aby zawsze wiedzieć, co, gdzie i kiedy się pyli.

  Zaniedbanie o własne zdrowie jest jedną z najczęstszych przyczyn śmierci w ostatnich latach. Musimy robić regularne badania nie tylko krwi i moczu, ale również alergenów, aby w razie czego zmienić leczenie. Więcej informacji  o tym jak wygląda aktualne pylenie na stronie http://www.alergia-allegra.pl/kalendarz.html.

  Comments are closed.