• Marzec 2019
  P W Ś C P S N
  « Lut    
   123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  25262728293031
  • Standard noclegu wpływa na nasze wakacje

   Standard noclegu wpływa na nasze wakacje

   Głównym kryterium, jakim kierujemy się podczas wybierania noclegu na urlop albo delegację firmową jest cena. Ignorujemy ośrodki o dobrym standardzie twierdząc, że nie możemy się na nie zdecydować ze względów na naszą sytuację materialną. W większości przypadków nie powinniśmy, jednak postępować w ten sposób. Aby podróż była udana a wypoczynek komfortowy konieczne okazuje się być …
  • Uważajmy na biura podróży

   Uważajmy na biura podróży

   Musimy być bardzo ostrożni, bowiem wyjazdy za granicę z pomocą mało znanych biur turystycznych mogą okazać się pułapką. Owszem, my Polacy bierzemy pod uwagę fakt, że mamy zapewnioną niższa cenę, ale mimo wszystko jest nie jesteśmy w stanie przewidzieć komfortu podróży oraz wielu innych rzeczy, które są przecież równie ważne dla nas. Nie są to, …
 • Pylenie roślin

  Jest na świecie wiele niebezpiecznych roślin, które mogą zagrozić naszemu życiu. Niektóre nawet wyglądają tak niewinnie, że nie jesteśmy sobie tego w stanie nawet wyobrazić. Barszcz Sosnowskiego, o którym w ostatnich latach jest tak głośno, to nie jedyna roślina, która może być niebezpieczna. Dlatego właśnie powstała mapa pyleń.

  Kalendarz pyleń jest dla alergików tak ważny, jak dla innych ludzi tlen czy woda. Bez niego trudno takiej osobie wyjść spokojnie z domu, aby nie mieć problemu z zatkanym nosem czy też łzawiącymi oczami. W najgorszych przypadkach może dojść nawet do długotrwałej hospitalizacji. Jeśli  w nieodpowiednim momencie roku alergik zacznie biegać, a co za tym idzie zacznie potrzebować dużo więcej tlenu, może dojść do tego, że zamiast poprawić stan swojego zdrowia, znacznie go pogorszy. Pylenie roślin może być zabójcze dla osób, które w dzieciństwie miały wielkie problemy z odpornością. Takie zmiany mogą wynikać nie tylko ze złego trybu życia, ale również ze względu na obciążenia genetycznie. Jeśli nasze genomy są obciążone, to warto, aby kalendarz pylenia, był powieszony w widocznym miejscu w naszym mieszkaniu – najlepiej przy drzwiach wyjściowych, aby zawsze wiedzieć, co, gdzie i kiedy się pyli.

  Zaniedbanie o własne zdrowie jest jedną z najczęstszych przyczyn śmierci w ostatnich latach. Musimy robić regularne badania nie tylko krwi i moczu, ale również alergenów, aby w razie czego zmienić leczenie. Więcej informacji  o tym jak wygląda aktualne pylenie na stronie http://www.alergia-allegra.pl/kalendarz.html.

  Comments are closed.