• Lipiec 2019
  P W Ś C P S N
  « Mar    
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031  
  • Noc w dziczy

   Noc w dziczy

   Prawdziwy turysta górski nie może przynajmniej od czasu do czasu nie nocować w górskim schronisku. Wędrowanie po szlakach i nocowanie w schronisku są ze sobą nierozerwalnie powiązane. Nie da się ukryć, że to bynajmniej nie jest żaden przykry obowiązek, za który trzeba zapłacić, ale sama przyjemność. Standard schronisk górskich, jako obiektów noclegowych od paru lat …
  • Jak zabezpieczyć się przed egzotyczną wycieczką?

   Jak zabezpieczyć się przed egzotyczną wycieczką?

   Wycieczki egzotyczne są obecnie bardzo popularne. Za niewielką cenę możemy w czasie nawet trzech tygodni poznać całkiem odrębną od naszej kulturę i sztukę, zobaczyć wspaniałe, starożytne budowle i napawać się pięknem przyrody. Niestety wyjazd do Grecji czy Egiptu wiąże się również z koniecznością właściwego przygotowania swojego organizmu. Chodzi tuta nie tylko o zabezpieczenie przed słońcem …
 • Pylenie roślin

  Jest na świecie wiele niebezpiecznych roślin, które mogą zagrozić naszemu życiu. Niektóre nawet wyglądają tak niewinnie, że nie jesteśmy sobie tego w stanie nawet wyobrazić. Barszcz Sosnowskiego, o którym w ostatnich latach jest tak głośno, to nie jedyna roślina, która może być niebezpieczna. Dlatego właśnie powstała mapa pyleń.

  Kalendarz pyleń jest dla alergików tak ważny, jak dla innych ludzi tlen czy woda. Bez niego trudno takiej osobie wyjść spokojnie z domu, aby nie mieć problemu z zatkanym nosem czy też łzawiącymi oczami. W najgorszych przypadkach może dojść nawet do długotrwałej hospitalizacji. Jeśli  w nieodpowiednim momencie roku alergik zacznie biegać, a co za tym idzie zacznie potrzebować dużo więcej tlenu, może dojść do tego, że zamiast poprawić stan swojego zdrowia, znacznie go pogorszy. Pylenie roślin może być zabójcze dla osób, które w dzieciństwie miały wielkie problemy z odpornością. Takie zmiany mogą wynikać nie tylko ze złego trybu życia, ale również ze względu na obciążenia genetycznie. Jeśli nasze genomy są obciążone, to warto, aby kalendarz pylenia, był powieszony w widocznym miejscu w naszym mieszkaniu – najlepiej przy drzwiach wyjściowych, aby zawsze wiedzieć, co, gdzie i kiedy się pyli.

  Zaniedbanie o własne zdrowie jest jedną z najczęstszych przyczyn śmierci w ostatnich latach. Musimy robić regularne badania nie tylko krwi i moczu, ale również alergenów, aby w razie czego zmienić leczenie. Więcej informacji  o tym jak wygląda aktualne pylenie na stronie http://www.alergia-allegra.pl/kalendarz.html.

  Comments are closed.